Rozwiązywanie problemów z odzyskiwaniem danych za pomocą sprzętu

Utrata danych stała się częstym scenariuszem. Przyczyną utraty danych może być błąd ludzki, atak wirusowy lub katastrofa spowodowana przez człowieka. We wszystkich przypadkach odzyskiwanie danych jest możliwe przy pomocy wyszkolonego technika komputerowego. Tylko w ciężkich przypadkach, takich jak magnetyczne gradacja lub nadpisanie pliku, nie będzie możliwe odzyskanie danych.

W wielu przypadkach odzyskiwanie danych jest możliwe za pomocą oprogramowania. Zachowuje się dobrze, jeśli napęd ulegnie problemom logicznym. Ponieważ nie masz pewności co do możliwości utraty danych, lepiej jest skorzystać z pomocy specjalisty. W takiej sytuacji będziesz musiał wysłać uszkodzony dysk do eksperta. Ważne jest, aby dysk twardy uważać, aby nie doznał uszkodzeń podczas transportu. Lepszym sposobem jest użycie oryginalnego pudełka z folią bąbelkową i antystatyczną osłoną. Jeśli nie masz akcesoriów do pakowania, będziesz musiał zapłacić dodatkową kwotę za paczkę. Odzyskiwanie danych przy użyciu sprzętu jest ostatnią opcją do odzyskania danych. Będziesz musiał wybrać tę opcję, jeśli nie możesz uzyskać żadnych danych za pomocą narzędzia do odzyskiwania danych (oprogramowania).

SuperSonix-NGMimo, że odzyskiwanie danych za pomocą sprzętu zapewnia dodatkową kontrolę, ma ono wady. Podstawowym problemem jest niedogodność, którą powoduje użytkownik. Klient będzie musiał odtworzyć dysk twardy i wysłać go do specjalisty od odzyskiwania danych. Zwykle wiąże się to z wydatkami na wysyłkę. Ponadto eksperci danych najpierw oceniają szkody, a następnie przygotowują przebieg działania, aby pobrać treści. Następnie wyślą raport lub zadzwonią do klienta podając wynik. Specjalista pobierze dodatkowe opłaty za proces odzyskiwania, który jest zgodny z kierunkiem działania. Cały scenariusz jest czasochłonny i tworzy frustrację dla użytkownika. Niemniej jednak użytkownik nie ma innej opcji, jeśli zawartość dysku twardego jest poufna i wrażliwa, a cena warta jest ceny określonej przez specjalistę ds. Odzyskiwania.Dodaj komentarz